Když se řekne předsíň aneb Vstupte a odložte si … a obdivujte (2.díl)

3.11.2010 | Lucie Sýkorová | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Druhý miniseriálový díl jsme věnovali tematickým řešením vstupních interiérů. Každému se líbí něco jiného a tomu by se měl přizpůsobit i styl, v němž bude vstupní hala zařízena. Vždyť právě předsíň je tou místností, kde při návratu z práce, chceme pocítit to slastné, „Jsem doma!“

Když se řekne předsíň aneb Vstupte a odložte si … a obdivujte (2.díl) - foto, Hyperbydleni.cz

 

Díl druhý - Kouzelné proměny

Domácí vernisáž

V tomto případě se dokonale osvědčuje rafinovaný trik - udělat z minusu veliké plus. Máte doma množství rodinných či uměleckých fotografií a obrázků, které skladujete v krabici či igelitu, zahrabané kdesi v prachu? Určitě byste byli raději, kdyby tyto Vaše poklady mohly obdivovat návštěvy, nebo kdyby po příchodu domů potěšily i Vaše oko. Nebojte se je rozvěsit na stěny předsíně. Navodíte tak dojem malé domácí vernisáže nebo chcete-li galerie. Vhodnější jsou menší formáty obrázků, které zároveň návštěvníky přinutí přijít blíž a lépe si je tak prohlédnout. Pokud však řešíte problém, kam po stěhování či rekonstrukci umístit Váš milovaný velký obraz, pak vězte, že na konci haly navodí dojem zakončení místnosti a nezůstane bez povšimnutí.

 

Když se řekne předsíň aneb Vstupte a odložte si … a obdivujte (2.díl), fotka

 

Kniha domácí

Patříte mezi náruživé čtenáře, nebo se Vám zkrátka jen líbí tvar, či vůně knih? Pak se nezdráhejte knihy a knížečky vystavit. Prostorově úsporným řešením jsou například vestavěné knihovny, fungující na stejném principu jako skříně. Problém klasických vitrínových knihoven je v tom, že mají poměrně široký boční rozměr. To může zbytečně překážet především v užších, nudlovitých vstupních interiérech, kde by takovýto kus nábytku prostor ještě více zadusil. Moderní, různě barevné a tvarované police dají vyniknout nejen Vašim oblíbeným knihám, ale také nejsou náročné na prostor a neubírají místnosti světlo. Velmi stylově také působí nepravidelné polohy a uspořádání knih, nebo např. originální svícen, či svíčka, umístěná mezi knížkami Pamatujte ale, že i tady bude nutné uklízet a oprašovat, a přizpůsobte množství knih i doplňků tomuto faktu.

 

Když se řekne předsíň aneb Vstupte a odložte si … a obdivujte (2.díl), fotka

 

Lev salónků?

Pro zařízení takového přijímacího salónku je nutné mít k dispozici větší prostory s dostatkem, nejlépe denního světla. Takovéto řešení vstupní haly najdeme především v rodinných domcích, kde je předsíň v podstatě prosklenou terasou, z níž vedou jedny dveře ven a druhé vstupní dveře zase do domu. Umístěním lavice či ratanových křesílek zajistíte komfort nejen při obouvání, ale také pro příjemné posezení při deštivém počasí, nebo tak můžete zpříjemnit „vyhnanství“ rodinným příslušníkům, kteří kouří. Pro měkkost a pohodlí postačí obložit lavici a křesla polštáři různých tvarů a velikostí.

 

Když se řekne předsíň aneb Vstupte a odložte si … a obdivujte (2.díl), fotka

 

Větší, širší a útulnější

Učinit z předsíně elegantní místnost, která zapadne do interiérového designu zbylých místností, nemusí být nákladné, ani obtížné. Na tuto proměnu z ošklivého káčete - vstupního skladiště - na krásnou labuť - elegantní interiér - Vám bude stačit pár kroků. Takovým evokátorem elegance jsou designové závěsné lampy štíhlých tvarů, které dodají prostoru šmrnc. Glanc a styl bude dýchat ze stěn Vaší předsíně, pakliže se nebudete bát uměleckých dekorů tapet a barevných kombinací. Na stěnách také vypadají originálně samolepící tapety různých tvarů. Seženete motivy květin i orientální vzory a ornamenty, nebo siluety velkoměst. Tyto prvky lichotí stěnám, obzvláště pak tehdy, jsou-li vyhotoveny v černé barvě s lesklou povrchovou úpravou. Pro zvětšení chodby není nic snazšího, než aplikovat stejnou barvu, která je na stěnách i na strop a krycí lišty. Obdobné je to při rozšiřování prostoru. Toho dosáhnete, když konce chodby vymalujete tmavšími barvami, čímž dojde nejen k tíženému rozšíření, ale zároveň k zútulnění předsíně. 

 

Když se řekne předsíň aneb Vstupte a odložte si … a obdivujte (2.díl), fotka

 

Autor: Lucie Sýkorová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Když se řekne předsíň aneb Vstupte a odložte si … a obdivujte (2.díl) zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyInzerce

Celkem : 20114 inzerátů

Další inzeráty » Vložit inzerát

veletrhy

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo