I vy můžete mít vkusný domov!

27.5.2010 | Martina Tlachová | Inspirace pro bydlení | Komentářů 1 |

Chcete žít v moderním a stylovém bytě, ale nemáte dostatek financí na nákup ryze moderních kousků? Nechcete si platit bytového designéra? S několika radami to zvládnete i bez něj! Stačí se řídit jednoduchým pravidlem o tom, že všeho moc škodí, a že méně je někdy skutečně více!

I vy můžete mít vkusný domov!  - foto, Hyperbydleni.cz

Inspirujte se časopisy nebo servery o bydlení, zkuste zajít do obchodního domu s nábytkem a inspirovat se i tam. Doma si sami sobě řekněte, co se vám líbilo a jak byste to chtěli použít. Teprve pak se vydejte na nákup.

Vkusný domov musí být útulný

Problém většiny českých domácností je v tom, že jsou sice útulné, ale často trochu nevkusné. To se týká většinou starších bytů, u kterých je nám jednoduše líto vyhodit starší nábytek nebo koberce. Ty pak kombinujeme s takovými novými doplňky, které nám bylo jen líto nekoupit.

I vy můžete mít vkusný domov!  - foto, Hyperbydleni.cz

Druhý problém je většinou opačný. Nové byty jakoby ztratily originalitu a atmosféru. Jsou vybaveny sice stylově, což těm starším chybí, ale o útulnosti se bohužel vždycky mluvit nedá. Chladnost a odtažitost jakoby návštěvy odrazovala od pohodlného posezení. Panuje spíše obava, aby návštěvník nedrobil nebo nerozlil kávu či červené víno. Kudy vede zlatá střední cesta?

I vy můžete mít vkusný domov!  - foto, Hyperbydleni.cz

Vkusný domov začíná do podlahy

Je třeba začít skutečně od základu. Těžko se vám bude stavět nový a drahý nábytek na staré linoleum. Moderní jednoduché talíře se nehodí do plechové kuchyňské linky.

I vy můžete mít vkusný domov!  - foto, Hyperbydleni.cz

Pokud chcete mít domov jako ze žurnálu, musíte začít od podlahy,  od obkladů a kuchyně.  Jejich výběr nepodceňujte. Zamyslete se nad tím, jaký materiál, jaká barva či tvar jsou přesně podle vašeho gusta a přesvědčení, tedy ne jen podle momentální nálady, která se může hned zítra změnit! Na to pozor.

Držte se několika barev a nejlépe jednoho stylu!

Když se jednou rozhodnete pro neutrální hnědou, béžovou nebo bílou kuchyňskou linku, kterou sem tam projasníte výraznými fialovými talíři a doplňky, neohlížejte se už v prodejnách po červených talířích a nepřemýšlejte, na kterou poličku by se mohly hodit. Držte se své volby! Jedině tak se doberete výsledku.

I vy můžete mít vkusný domov!  - foto, Hyperbydleni.cz

Stejně obezřetní buďte i s materiálem. Všeho moc škodí, proto se nesnažte do jedné místnosti vměstnat javorové dřevo, prosklený sekretář a futuristické poličky z nerez oceli. Rozhodněte se pro jeden styl a tomu dejte přednost nejlépe ve všech pokojích.

Vkusný domov s pohodlnými doplňky

Nebojte se doplňků v podobě polštářů, svíček a obrázků, ale opět – pouze v jednom nebo dvou stylech. Nenakupujte zbrkle. Pak nebudete muset zbytečně přemýšlet, které tetičce věnovat tu postříbřenou vázu s cákanci oranžové barvy, kterou jste v euforii koupili, protože byla ve slevě.

I vy můžete mít vkusný domov!  - foto, Hyperbydleni.cz

A nezapomeňte, místem, kde se skutečně můžete barevně vyřádit, stále je a vždycky bude dětský pokoj. Něco také ale nechte dětem!

Text: Martina Tlachová / Living.cz
Foto: wordpress.com, trendir.com

Související články na Living.cz

Stojan na víno – praktický doplněk a skvost v jednom

Exkluzivní  bydlení jako ze snu. Pojďte na návštěvu!Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 3

Diskuze

asdasd: ...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo