Tipy pro Váš domov

29.4.2010 | Redakce Hyperbydlení.cz | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Při zařizování interiéru je nutné dodržovat celou řadu pravidel, které si člověk může přečíst, nastudovat a nebo které lze dodržovat takříkajíc intuitivně. A pak je zde ona hledaná a bezpodmínečně nutná inspirace, kterou člověk může získat navštěvováním různých bytů a nebo prohlížením fotografií zajímavých a vybraných částí interiérů.

Tipy pro Váš domov - foto, Hyperbydleni.cz

Při zařizování interiéru je nutné dodržovat celou řadu pravidel, které si člověk může přečíst, nastudovat a nebo které lze dodržovat takříkajíc intuitivně. Nikdo jistě nepostaví skříň před okno a nebo sofa přímo před vchodové dveře. Druhá věc je pak ona hledaná a bezpodmínečně nutná inspirace, kterou člověk může získat navštěvováním různých bytů a nebo prohlížením fotografií zajímavých a vybraných částí interiérů. A naše tipy pro váš domov jsou právě tím druhým případem.

Co by všechno váš domov, váš byt či dům měl umět? Zní vám to jako bláznivá otázka? Představte si, že rodina se třemi dětmi, jejichž matka je ženou v domácnosti, hledá relativně ideální bydlení. Manžel přichází pozdě večer domů, žena vaří, uklízí, děti si hrají a učí se do školy. A pak si představte svobodný bezdětný pár, kde má muž svobodné povolání a např. jako počítačový grafik pracuje doma a žena je pedagožka a má každý den na starosti 30 dětí v pubertě. Budou obě dvě rodiny hledat stejné ideální bydlení? Co budou muset jimi vybrané byty či domy umět? A budou to podobné, shodné a nebo úplně rozdílné vlastnosti? Máme pro vás některé tipy pro Váš domov.

Tipy pro Váš domov - foto, Hyperbydleni.cz

Řekněte sami sobě, jak vlastně žijete a co by váš obytný interiér měl takzvaně umět. Pokud si můžete dopřát ráno snídani v posteli a nepospíchat na konkrétní hodinu či minutu do kanceláře, tak pak zkuste skombinovat noční a servírovací stolek tak, jak to ilustrují pod článkem přiložené fotografie. Máte-li hodně knih a řešíte-li knihovnu, pak zvažte knihovnu vestavěnou, která místnosti propůjčí zvláštní atmosféru. Navíc to vypadá dobře, když je jedna celá stěna od stropu až po podlahu tvořená hřbety knih.

Tipy pro Váš domov - foto, Hyperbydleni.cz

Řešíte barvy?

Zkuste si prohlédnout přiložené fotografie a zamyslet se nad tím, jak jsou vlastně zobrazené interiéry barevně vyřešené. Zamyslete se nad jednobarevností a nad prací se jednotlivými odstíny jedné jediné barvy.

Tipy pro Váš domov - foto, Hyperbydleni.cz

Láká vás minimalistický sloh? 

Vždycky myslete na to, zdali je ta věc, která se vám líbí, jenom hezká a nebo i praktická. Není dobré, když věci mají atraktivní vzhled, ale fungují již mnohem méně atraktivně. A pokud naopak jen dobře fungují, ale na pohled jsou vlastně velmi nepřijatelné, tak to jistě také není dobře.

Tipy pro Váš domov - foto, Hyperbydleni.cz

Text: Redakce Living.cz
Foto: kabmurungraya.net, home-designing.co

Tipy pro Váš domov - foto, Hyperbydleni.cz

Související články na Living.cz:

Nejmenší dům na světě? 

Jarní bydlení plné květinDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2

Diskuze

Článek Tipy pro Váš domov zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyInzerce

Celkem : 20515 inzerátů

Další inzeráty » Vložit inzerát

veletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo