Vybíráme moderní laminátovou podlahu

10.11.2009 | Zdeněk Krupka | Domy | Komentářů 0 |

Správný výběr podlahy je základem úspěchu na cestě k výslednému dojmu z celého interiéru. Laminátové podlahy se v tomto ohledu staly nejen levnější alternativou ku podlahám dřevěným, ale především plnohodnotnou kategorií s vlastními pravidly a designovými trendy.

Vybíráme moderní laminátovou podlahu - foto, Hyperbydleni.cz

Laminátová podlaha

V prvé řadě je dobré vzít v potaz základní vlastnosti laminátových podlah a rozhodnout se zda vám vyhovují. Oproti dřevěným podlahám jsou často odolnější proti mechanické zátěži a mnohem méně náročné na údržbu. Výběr dekoru nemá vliv na cenu, na rozdíl od velkých rozdílů v cenách dřevin. Zároveň však nejsou příliš odolné proti vodě a při namočení je nezbytné jejich povrch ihned utřít. Obvykle bývají i mírně hlučnější a studenější na dotek. 

Moderní laminátové podlahy

Za velmi moderní dekory jsou v současnosti obecně považovány bílé podlahy nebo téměř černé podlahy. Jejich obliba roste doslova raketovým způsobem. Dobrým příkladem tohoto trendu jsou podlahy Quick Step Teak bílý, bělený a Quick Step černě lakovaná dubová prkna. Zájem v poslední době roste i o nejrůznější proužky, imitace průmyslové mozaiky a jiné zajímavé a netradiční variace. Tento trend reprezentuje i oblíbená laminátová podlaha Egger Floorline Woodstock. Pro ryze konzervativní zákazníky s oblibou zejména v buku a dubu v klasickém parketovém vzoru dochází ke změnám hlavně v neustálém přibližování laminátových imitací k dřevěným materiálům. V tomto duchu velmi dobře obstojí například podlaha Egger Floorline Dub přírodní.


Vybíráme moderní laminátovou podlahu - foto, Hyperbydleni.cz

 

Zátěžové třídy laminátové podlahy 

S výběrem dekoru je zároveň třeba zvážit i zátěžovou třídu podlahy. Od ní se obvykle odvíjí i její cena. Většina výrobců vyrábí své dekory napříč alespoň třemi třídami zátěže použití. Jedná se o třídy 31, 32 a 33, kdy 31 je určena do běžně zatěžovaných prostor, 32 snese častou domácí zátěž a 33 obstojí i při velmi vysoké zátěži. Pro naprostou většinu domácího uplatnění postačí třídy 31 a 32.

 

Vybíráme moderní laminátovou podlahu - foto, Hyperbydleni.cz

 

Současně s moderním přístupem k výběru laminátové podlahy je příjemné zvolit i moderní formu jejího nákupu. Na stránkách internetového obchodu E-podlaha.cz si můžete společně s vybranou podlahou objednat i rozvoz přímo do domu a ušetřit si tak starosti s převozem poměrně objemného materiálu.

Zdeněk KrupkaDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 7

Diskuze

Článek Vybíráme moderní laminátovou podlahu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyInzerce

Celkem : 20515 inzerátů

Další inzeráty » Vložit inzerát

veletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo