Češi kutilství nezapřou!

24.2.2014 | Tisková zpráva | Dílny a sklady | Komentářů 1 |

Téměř 80 % z nich celoročně vylepšuje byt i zahradu

Češi kutilství nezapřou! - foto, Hyperbydleni.cz

Drobné zvelebování domu či bytu nebo péče o květiny a zahradu. Tím vším si čeští muži i ženy rádi zpříjemňují volné chvíle. Podle průzkumu, který realizovala společ-nost Hornbach, Češi nehledí na roční období a kutilským činnostem se oddávají celoročně, a to jak jak vyučení řemeslníci, tak i vysokolškolsky vzdělaní.

Kutilové napříč republikou

Na složitější stavební úpravy si Češi obvykle netroufají sami, drobnější úpravy různého druhu však hravě zvládají. Nejvíce kutilů se podle průzkumu nachází v Karlovarském kraji, v těsném sledu je však i Praha. Kutění zdaleka již není pouze doménou mužů, téměř pa-desát procent českého kutilstva totiž tvoří ženy. Pravidlo, že vysokoškoláci mají „levé ruce“ také není zcela pravdivé. I oni dokážou vzít za práci a zdatně tak sekundují kupříkladu vyučeným řemeslníkům. Češi relaxují formou kutění po celý rok, a to jednou týdně až jed-nou měsíčně.

Montérky už se nenosí

Odzvonilo dobám, kdy se kutilové na práci převlékali do speciálních montérek. Průzkum prokázal, že téměř 55 % z nich sází na pohodlný domácí oděv, což může být zapříčiněno i tím, že dnešní kutilové tvoří spíše pro radost a namáhavou a „špinavou“ práci nechávají na profesionálních řemeslnících.

„Vylepšováky“ – hudba minulého režimu

Doménou českého národa v dobách minulých byly kutilské „vylepšováky“ na tisíc způso-bů. Co na trhu nebylo k dostání, to se pokoušeli vyrobit, a proto vznikaly různí po domácku vyrobení pomocníci či spotřebiče. „Vylepšováky čeští kutilové již sestrojovat nemusí. Dnešní trh nabízí vše, co kutilové potřebují a z nutnosti něco si vyrobit se stává spíše ko-níček. Hobbymarket Hornbach je vždy připraven nabídnout kutilům to, co ke své zálibě potřebují,“ říká Helena Ševčíková ze společnosti Hornbach.

Internet – nevyčerpatelná studnice nápadů

V dnešní době ví téměř každý, že na internetu lze najít mnoho užitečných informací. Na to se spoléhají i čeští kutilové. Bezmála 45 % z nich hledá inspiraci na různých webových stránkách, zkouší ale například i metodu pokusu a omylu. Je mnoho variant, kde nálezat nápady nebo kde si nechat poradit. Ve hobbymarketech Hornbach si každý kutil přijde na své a dostane se mu jak kvalitní a potřebný materiál, tak i cené rady od proškolených od-borníků. Pro kutily navíc probíhá i soutěž Mistr Kutil, kterou společnost Hornbach pořádá.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Klára: Zdravím, chtěla bych tomu...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HOLIDAY WORLD 2019: V Holešovicích se sejde 40 zemí světa i perly z Česka, Hyperbydleni.cz

HOLIDAY WORLD 2019: V ...

13.02.2019

Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, který se...

Veletrhy - foto, Vyrazte na unikátní veletrh nízkoenergetického bydlení, Hyperbydleni.cz

Vyrazte na unikátní ve...

22.01.2019

Od 7. až do 9. února 2019 se představí na...

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo