Tip pro kutily - myčky na součástky pro domácí dílnu

18.4.2011 | Jana Henychová | Dílny a sklady | Komentářů 0 |

Pokud máte v domě vlastní dílnu, ve které tvoříte a opravujete, je třeba ji neustále doplňovat kvalitní potřebnou výbavou. Materiál, součástky i nářadí se zde často střídá a postupně opotřebovává. To si však vyžaduje průběžnou údržbu a očišťování, ke kterému vám mohou pomoci speciální mycí stoly na součástky.

Tip pro kutily - myčky na součástky pro domácí dílnu - foto, Hyperbydleni.cz

 

Mycí přístroj se používá pro rychlé a jednoduché oplachování nečistot na mechanických dílech. Kromě umývání součástek na něm také můžeme dokonale očistit nářadí zašpiněné olejem nebo nečistotami. Masivní konstrukce v ocelovém provedení zajišťuje patřičnou nosnost myčky součástek i při čištění velkých, těžkých a objemných předmětů a nářadí. Dostatečně velký vnitřní pracovní prostor stolu samotné myčky poskytuje vhodnou a užitečnou pomoc pro vaši dílnu nebo práce v garáži. Nemusíte už tak provádět žádné zdlouhavé ruční umývání a vysoušení jednotlivých součástek a nářadí.

 

Tip pro kutily - myčky na součástky pro domácí dílnu, fotka

 

Kromě domácí potřeby jsou myčky na součástky výhodné zejména do většího provozu jako jsou autoopravny nebo průmyslové dílny. Univerzální mycí stůl je usazen a připevněn na nádrži. Jako ukazatel objemu kapaliny slouží speciální měrka, která je umístěná přímo na jedné ze stran nádrže. Stává se tak ideálním přístrojem pro rychlé a efektivní mytí větších i menších mechanických součástí. S pomocí této myčky můžete dokonale vyčistit i jednotlivé části motoru. Součástí myčky je čerpadlo a tryska na ohebném krčku. Čerpadlo myčky součástek může být poškozeno při použití jiných čistících kapalin, než jsou dovolené. V případě snížení objemu proudící čistící kapaliny bývá zpravidla příčinou cizí těleso uvnitř flexibilní stříkací hadičky. Poměrně nízká hmotnost myčky součástek umožňuje přenášení a převážení v případě potřeby.

 

Tip pro kutily - myčky na součástky pro domácí dílnu, fotka

 

Mycí stoly jsou konstruovány pro pohodlné a jednoduché čištění nářadí a součástek. Zbavují je především prachu a olejových emulzí. Stejně tak dokážou bez větší námahy odstranit stará maziva a mnoho dalších nečistot. Stoly jsou vybaveny uzavíracím víkem s plynovou vzpěrou. Víko myčky součástek slouží pro minimalizaci odparu mycích kapalin a zamezení vnikání okolních nečistot do kapaliny. Většina mycích stolů je vybavena oběhovým čerpadlem, které vhání mycí kapalinu ze zásobníku do pracovní zóny.

 

Tip pro kutily - myčky na součástky pro domácí dílnu, fotka

 

Pro mytí součástek v těchto přístrojích se obecně doporučuje aplikace ekologicky nezávadných mycích a čisticích prostředků s hodnotou PH od 6 do 8. Při používání jiných čistících kapalin se čerpadlo může nevratně poškodit. Pro zajištění ochrany zdraví při práci je vhodné používat ochranné brýle a rukavice. Také je nutné dávat pozor, aby se nečistoty nedostaly do flexibilní hadičky uvnitř mycího stolu. Standardní mycí stůl s dostatečně velkou pracovní plochou je ideální i k čištění větších součástek a předmětů.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Tip pro kutily - myčky na součástky pro domácí dílnu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo