Odpočívejte v přírodě

10.1.2008 | Gremium DK | Chaty | Komentářů 0 |

Naše životní tempo se v posledních letech mnohonásobně zvýšilo, proto se většinou neobejdeme bez chaty. Kde jinde se nám daří načerpat novou energii? Pokud se právě teď pro nějaký rekreační domek rozhodujeme, měli bychom se v dané problematice zorientovat.

Odpočívejte v přírodě   - foto, Hyperbydleni.cz

Naše životní tempo se v posledních letech mnohonásobně zvýšilo, proto se většinou neobejdeme bez chaty. Kde jinde se nám daří načerpat novou energii? Pokud se právě teď pro nějaký rekreační domek rozhodujeme, měli bychom se v dané problematice zorientovat.

Dřevěné chaty se vyplatí

S produkcí dřevěných, roubených či montovaných chat se můžeme seznámit v zahradních centrech. Výrobci nabízejí objekty různých rozměrů s předsazenou střechou či terasou. Malé zahradní domky na nářadí o síle stěny 19 mm lze pořídit už za 20 tisíc, za větší domek na přespání zaplatíme mnohem více. Cenu vždy ovlivní síla stěny a použitý materiál. Běžně se vyrábějí zahradní domky ze smrkového dřeva (vysušené na 14–16 % vlhkosti) o síle 35 mm, 45 mm až 70 mm. Zahradní domky s dvojitou stěnou jsou spojené na pero a drážku s těsněním v rámu, což zvyšuje tepelně izolační schopnosti a domek můžeme celoročně využívat. Jsou usazovány na podlahové hranoly, impregnované proti vlhkosti a plísním. Ostatní dřevěné dílce dodávají výrobci v přírodním stavu (bez impregnace). Podlahu i střechu tvoří palubní desky o síle 19 mm. Dveře jsou vybaveny kováním, dveřními závěsy s klikami se zámkem. Na střechu se dodává pískovaná lepenka, ale lze položit modřínový, smrkový šindel případně rákos (není v ceně dodávky). K domku lze přiobjednat boční přístřešek, boční přístavbu (s vlastním vstupem), terasu se zábradlím, okno na boční stěnu s okenicí a truhlíkem na květiny. Ideální je postavit domek na předem připravený betonový odizolovaný základ o rozměrech odpovídajících vnějšímu rozměru chatky, který převyšuje okolní terén o zhruba pět centimetrů. Domek lze postavit i na zámkovou (venkovní) dlažbu, či jinak zpevněný terén. Tyto služby firmy automaticky neprovádějí stejně tak, jako nepokládají okapy a okapové svody. Zato dokáží vybavit interiér zahradního domku příčkami, nábytkem i policemi a regály.

Odpočívejte v přírodě   - foto, Hyperbydleni.cz

Montovaná chata za pár dní

Výhodou montované chaty je fakt, že je postavená za chvíli a že jsou předem stanoveny náklady na její stavbu. Při výrobě se používají nové technologie, tedy jednotlivé prvky jsou lehké, snadno se montují i přepravují. Typové chaty montujeme na připravený základ. Většinou je dodávají jako stavebnice bez konečných nátěrů, krytiny, kování a někdy i bez zasklení. Montované konstrukce vyžadují dobrou tepelnou izolaci. Také při výběru montované chaty rozhoduje charakter krajiny a prostředí, v němž bude umístěna. Změna výšky, šířky či délky a tvaru obvykle vede k narušení celku. Dodavatelské firmy nabízejí několik variant, takže si můžeme vybrat právě takovou, která nám vyhovuje. 
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 24

Diskuze

Článek Odpočívejte v přírodě zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HODINY A KLENOTY nově v Letňanech: Veletrh představí řadu novinek a podpoří mladé talenty, Hyperbydleni.cz

HODINY A KLENOTY nově ...

20.08.2019

Ve dnech 5. až 7. září 2019 se tradiční...

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo