Nová forma investice do nemovitostí

14.7.2014 | PR článek | Byty | Komentářů 0 |

Bezkonkurenční způsob investice do nemovitostí - krátkodobé pronájmy

Nová forma investice do nemovitostí - foto, Hyperbydleni.cz

Investice do nemovitostí formou krátkodobých pronájmů začínají být pro určitý typ investorů stále zajímavější. Důvodů, proč investovat tímto způsobem, je kromě uchování hodnoty jako základní ochranné funkce investic více. Podstata krátkodobých pronájmů spočívá v tom, že majitel svou nemovitost pronajímá pro účely krátkodobého využití. Nejčastější uplatnění je zpravidla v oblasti turistického ruchu, ale hojně využívané jsou tyto pronájmy i pro potřeby služebních cest, návštěv veletrhů nebo jako dočasné ubytování pro pracovníky ze zahraničí. Představují zajímavou alternativu k prostorovým omezením i určité uniformitě hotelových pokojů.

Nová forma investice do nemovitostí, fotka

 

Vysoké výnosy bez práce a bez starostí? Jak na to.

Samotné krátkodobé pronájmy jsou z hlediska investice velmi zajímavé, protože zpravidla přinášejí vyšší výnosnost než dlouhodobé pronájmy a zároveň pro majitele nepředstavují žádné starosti se správou. „Pro“ hovoří i několik dalších faktorů. Celkově jsou výhody krátkodobých pronájmů lze shrnout takto:

  • vysoký výnos 5-6% už při obsazenosti bytů 65%
  • ochrana proti inflaci, zvýšení hodnoty investice v čase
  • obsazenost bytů zajištěna externí agenturou (vč. úklidu a správy bytů)
  • nižší amortizace bytu díky pravidelným kontrolám vybavení a úklidu
  • možnost využívat nemovitost pro vlastní účely
  • výhodné podmínky pro financování hypotečním úvěrem


Tento typ investice je vhodný také například pro firmy, které díky ní mohou optimalizovat zvůj ziska a zároveň byt využívat pro vlastní účely v době, kdy se v dané lokalitě někdo z vlastníků nebo zaměstnanců vyskytuje, nebo jako benefit pro své obchodní partnery. Trh krátkodobých pronájmů v České republice je nejrozšířenější v Praze a některých dalších turisticky vyhledávaných destinacích. All Inclusive, brněnská pobočka celosvětové sítě realitních kanceláří Century 21, se rozhodla tento způsob investice nabízet svým klientům i v Brně. A zvolila k tomu jednu z nejzajímavějších nemovitostí jihomoravské metropole – Rezidenci Biskupská 8.

Nová forma investice do nemovitostí, fotka

 

Nejlepší adresa v Brně – Biskupská 8

Jedná se původní secesní stavbu z roku 1907, která se stala známou zejména díky svým obyvatelům. Část života v ní totiž prožila rodina Haasova, kdy zde vyrůstali oba synové - Hugo a Pavel. Stavba prošla v roce 2011 velmi důkladnou a šetrnou rekonstrukcí pod vedením Ing. arch. Vlasty Loutocké. Byly zachovány původní rysy i charakteristické prvky této jedinečné stavby, ale došlo k jejich renovaci. Vzniklo tak 24 bytových a 2 nebytové prostory v samotném centru Brna s výhledem na katedrálu sv. Petra a Pavla i do okolních ulic. Byty v horním patře se právem pyšní rozlehlými terasami s výhledem, jakému pravděpodobně nedokáže konkurovat žádná další stavba v Brně.

Nová forma investice do nemovitostí, fotka

 

Brněnská kancelář Century 21 All Inclusive má celou Rezidenci Biskupská 8 svěřenu ve výhradní spolupráci od vlastníka nemovitosti, deleloperské společnosti Real-Treuhand reality s.r.o. „Od začátku k ní přistupujeme s velkým nadšením, ale i pokorou. Není to běžná stavba a jako taková si zaslouží i nadstandardní přístup a péči“, říká manažer projektu Biskupská Martin Pavlica. Ceny bytů samozřejmě nejsou nízké, ale jedná se o luxusní a svým způsobem i unikátní projekt v rámci celého Brna. Přibližně polovina bytů je již prodána a rezervace dalších bytových jednotek od nových zájemců přibývají. A to i přesto, že prodej bytů není záměrně nikde veřejně nabízen.

„Mile nás překvapil i další způsob využití, který jsme na počátku nepředpokládali. A sice možnost dárku v podobě voucheru na ´Noc v domě Huga Haase´, který se ukázal jako velmi zajímavý nápad“, říká Martin Pavlica. Rezidence Biskupská 8 je zkrátka enormně zajímavá nemovitost, která přitahuje zájemce nejen z řad investorů, ale i místních obyvatel a rodáků. Pro investory je možnosti strávit noc v Rezidenci Biskupská 8 jednoznačné plus při rozhodování o investici, pro běžné obyvatele Brna to může být nevšední zážitek například při příležitosti oslavy či výročí.

Nová forma investice do nemovitostí, fotka

 

Kancelář Century 21 All Inclusive v domě na Biskupské pořádala již několik společenských akcí a tematických večerů. V tom plánuje pokračovat i v průběhu letních měsíců a to sérií investiční seminářů právě na téma krátkodobých pronájmů. Pro okruh klientů kanceláře i dalších zájemců o byty jsou večery spojené s prohlídkou zbývajících volných bytů. Akce není veřejně propagována, ale je možné se v případě zájmu v rámci omezené kapacity zúčastnit.

Kontakt pro zájemce o investiční večer: biskupska8@century21.cz nebo +420 - 725 535 560.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 9

Diskuze

Článek Nová forma investice do nemovitostí zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo