Jak se žije v bytě o 16 metrech čtverečních? Pohodlně!

16.10.2013 | Mgr. Monika Kovačková | Byty | Komentářů 2 |

Zvykli jsme si usuzovat, že 30 m2 je malý prostor v postatě pro cokoli, tím spíše pro komfortní bydlení. A co kdybychom měli k dispozici jen polovinu místa? Že je plnohodnotné bydlení v něčem takovém nemožné?

Jak se žije v bytě o 16 metrech čtverečních? Pohodlně! - foto, Hyperbydleni.cz

Dnes vám ukážeme podkrovní byt, který zabírá jen malou část starého domu v samém centru Paříže. Jeho plocha čítá pouhých 16 m2, a tak poslouží hlavně jako studentský byt, pracovna či přechodné bydliště. Přesto v něm nechybí nic, co od kvalitního bydlení očekáváte.

Zešikmené stropy trápí nejednoho majitele podkrovního bytu, neboť výrazně zmenšují plochu, kterou lze využít. Efektivním řešením často bývá nábytek na míru jako v tomto případě. Byt je koncipován do velmi milého a příjemného prostoru, který je navzdory své velikosti mimořádně funkční.

Jak se žije v bytě o 16 metrech čtverečních? Pohodlně!, fotka

 

V takto omezených prostorech se nikdy nevyhnete kompromisům. Například zde je velkou nevýhodou skutečnost, že koupelna a kuchyň se téměř prolínají - oddělují je pouze skleněné dveře, které byly zvoleny pro umožnění průchodu světla. Na druhé straně je však toto řešení jediným možným pro zachování všech funkčních zón bytu.

Jak se žije v bytě o 16 metrech čtverečních? Pohodlně!, fotka

 

Stylová koupelna je dokonale přizpůsobena prostoru. Sprchový kout vypadá opravdu nádherně a pohodlně. Určitě si všimněte umyvadla i zrcadla nad ním, které těží maximum z poskytnuté plochy.

Jak se žije v bytě o 16 metrech čtverečních? Pohodlně!, fotka

 

Dá se říci, že je tento byt dokonalým příkladem využití každého centimetru. Kuchyňská linka je rozdělena na dvě protilehlé části. Z prostorových důvodů zde chybí závěsné skříňky i police, které by poskytly potřebné úložné místo a odkládací prostor. Na druhé straně však jejich nepřítomnost místnost odlehčuje a opticky zvětšuje.

Jak se žije v bytě o 16 metrech čtverečních? Pohodlně!, fotka

 

Světlá dřevěná podlaha, bílé stěny a světlý nábytek s lesklým povrchem se podílejí na vytvoření dojmu vzdušnosti a prostornosti tohoto bytu, který by jinak vypadal stísněně a přeplněně. Díky vhodně zvolenému zařízení, které kompenzuje nedostatek velkých oken, vypadá prostor čistě, elegantně a organizovaně.

V případě, že bydlíte v opravdu malém bytě, pusťte se do jeho úprav a nového prostorového uspořádání. Nemusí jít vždy o finančně nákladné změny; spíše jde o dobrý nápad a zapojení fantazie a kreativity.

Jak se žije v bytě o 16 metrech čtverečních? Pohodlně!, fotka


Inspiraci pro Váš interiér naleznete také na našem facebooku!Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Redakce: Dobrý den, doporučujeme...< Odpovědět

valentyna: Dobry den moc se mne...< Odpovědět

počet příspěvků: 2

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo