Bambusová podlaha

26.7.2007 | Jiří Kropylák | Byty | Komentářů 0 |

Pokud chcete mít doma, v kanceláři či tělocvičně netradiční podlahu, která se pomalu stává trendem u nás i v zahraničí, Vaší správnou volbou je bambusová podlaha. Určitě Vás zaujme bambusová podlaha svým jedinečným vzhledem, který se odlišuje od všech běžných i exotických dřevin.

Bambusová podlaha  - foto, Hyperbydleni.cz
Bambusové podlahy jsou přibližně dvakrát tvrdší než vlysy dubové a jsou velmi odolné vůči opotřebení. Tento materiál je navíc šetrný vůči životnímu prostředí. Oproti klasickým parketám, na jejichž výrobu je třeba těžby stromů, které rostou desítky let, se bambusové podlahy rychle obnovují díky svému rychlému růstu.Bambusové podlahy se dodávají ve čtyřech variantách:


1. masivní bambusové parkety


Tyto 15 mm silné parkety jsou na českém trhu asi nejznámější. Hlavní výhodou této bambusové podlahy je cena, nevýhodou objemová nestálost. Jsou určeny k celoplošnému lepení, s nebo bez povrchové úpravy.

2. dvouvrstvé bambusové parkety


Nosným materiálem této bambusové podlahy je borovice, nášlapná vrstva je cca 4 mm. Díky této konstrukci jde o nejstabilnější druh bambusových podlah, který dodáváme ve dvou formátech. Jsou určeny k celoplošnému lepení. Vhodné též na podlahové vytápění. Možnost povrchové úpravy bambusové podlahy lakem či olejem.

3. bambusové podlahy - třívrstvé hotové dílce

Klasický "sendvičový" typ podlahy, nášlapná vrstva 4 mm. Výhodou je bezesporu velký formát dílce. V nabídce máme všechny čtyři druhy bambusové podlahy. Určeno pro pokládku plovoucím způsobem nebo celoplošně lepeným. Povrchově upravené lakem. Pokládka bez lepidla díky zámkovému spoji UNICLIC. POZOR! : Charakter a zbarvení bambusové podlahy je závisý také na druhu, oblasti, vzrůstu, půdě období sklizně či stáří rostliny.

4. bambusová průmyslová mozaika


Opravdu moderně vypadající bambusové podlahy s vysokou užitnou tloušťkou (20mm) určené pouze k celoplošnému lepení. Vertikální dílce jsou v barvě přírodní i kávě. Povrchově neupravené (po položení se brousí, tmelí, lakují, či olejují a voskují).

Bambusová podlaha  - foto, Hyperbydleni.czTIP:

Pokládku nechte profesionálům


Dřevěné podlahy je lepší si nechat položit od profesionálů. I když se na trhu nabízejí dřevěné plovoucí podlahy určené i k amatérskému pokládání, měli bychom vždy dbát na kvalitu položení. Od správné realizace se pak odvíjí i samotná životnost podlahy. Kvalitu pokládání ovlivňuje jistá zkušenost a obrátíme-li se na zkušené odborníky, kteří by si měli poradit i s křivými zdmi, olištováním a jinými důležitými maličkostmi.Text: Jiří Kropylák Foto: Kronotex, KährsDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 18

Diskuze

Článek Bambusová podlaha zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HOLIDAY WORLD 2019: V Holešovicích se sejde 40 zemí světa i perly z Česka, Hyperbydleni.cz

HOLIDAY WORLD 2019: V ...

13.02.2019

Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, který se...

Veletrhy - foto, Vyrazte na unikátní veletrh nízkoenergetického bydlení, Hyperbydleni.cz

Vyrazte na unikátní ve...

22.01.2019

Od 7. až do 9. února 2019 se představí na...

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo