Proč se v paneláku dá žít aneb Bydlení levně a pohodlně

24.7.2012 | | Byty | Komentářů 1 |

K panelákům chová většina české populace trvalou nedůvěru nebo se jich dokonce štítí. Nemějme jim to za zlé – paneláky tu stojí již od dob socialismu a ten si moc lidé se spokojeným žitím nespojují. Přitom panelový dům není protipólem kvalitního bydlení. Chce to jen trochu umu a uděláte si z bytu útulné útočiště. Nemluvě o tom, že panelové bydlení má i svoje nesporné výhody.

Proč se v paneláku dá žít aneb Bydlení levně a pohodlně - foto, Hyperbydleni.cz

Panelový byt můžete snadno zhodnotit

Byty v paneláku jsou tvárné. Můžete si je udělat k obrazu svému. Svůj starý byt rekonstruujete snadno díky malým pokojům a přístupnému umakartovému jádru. Náklady na přestavbu se vám jen tak „neutopí“ – cena nemovitosti poroste, což je ideální pro potencionální prodej bytu do budoucna. Kdo ví, třeba jednou postavíte domek a staré bydlení přenecháte (ať už do pronájmu nebo definitivně) mladým studentům, kteří už mají kolejních večírků dost.

V zimě je tu „levné teplo“

Společné vytápění celého domu vám celkově ušetří jinak vysoké náklady na topení v bytě. V novostavbách byste platili horentní sumy, ale v panelovém bytě krásně využijete fakt, že jsou všude kolem vás sousedi, kteří i váš byt bezpečně zahřejí svým topením.

Díky centrálnímu topení ani nemusíte řešit problémy s pravidelnou údržbou plynového nebo snad elektrického topení. V paneláku jen pootočíte kolečkem a je vystaráno.

Proč se v paneláku dá žít aneb Bydlení levně a pohodlně, fotka

 

Kolektivní zodpovědnost ulehčí peněžence

Jak už bylo zmíněno výše, rekonstrukce bytového jádra a jeho zútulňování zvýší úroveň bydlení a navíc usnadní prodej bytu, kdybyste přece jen zatoužili po domku. Pamatujte si ale, že až si postavíte vlastní dům, děravou střechu budete muset opravovat na vlastní pěst a v zimě tu nebude hodný soused, co by vám odhrnoval kvanta sněhu z pozemku.

Panelové domy mají tu výhodu, že v nich funguje společný fond vlastníků. Z něho se proplácí veškeré opravy a inovace, které dům potřebuje. Zaplatíte si pak mnohonásobně míň za novou střechu než byste tak činili na vlastním domě. A v zimním ránu, kdy se ženete do práce na poslední chvíli, určitě oceníte, když vám soused mající zrovna službu odhrne z cesty těžké závěje sněhu.

Hledáte-li tedy slušné bydlení, vyzkoušejte pomoc realitní kanceláře a navštivte například www.homesweethome.cz, která je proslulá svým kvalitním přístupem k zákazníkům.
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Natálie: My se stěhovali z vesnice do...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyInzerce

Celkem : 20114 inzerátů

Další inzeráty » Vložit inzerát

veletrhy

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo